Speakers

Jáchym Vintr
Product Owner | ScioLink
Jáchym is a trained psychologist specialized in psychometrics. He was at the start of ScioLink's development and leads the technical progression of our online testing software.
Johana Šperlová
Product Manager | ScioLink
Johana currently works as a product manager at ScioLink. She brings in her experience as a project manager and strategist from the Berlin startup scene.
Petr Manda
Vrchní ředitel pro oblast korporátního a institucionálního bankovnictví ČSOB
Petr Manda v současné době působí jako vrchní ředitel pro oblast korporátního a institucionálního bankovnictví ČSOB. Má přes dvacet čtyři let praxe v bankovnictví a do ČSOB nastoupil v srpnu 2005 jako ředitel regionální korporátní pobočky v Praze.
Michaela Marksová
Ex-ministryně práce a sociálních věcí
Mgr. Michaela Marksová roz. Tominová vystudovala Přírodovědeckou fakultu UK. Dlouhodobě se zabývá problematikou rovných příležitostí, sociální a rodinnou politikou a dětskými právy. Na tato témata publikuje články, přednáší a vystupuje v médiích. Pracovala jak v neziskovém sektoru, tak ve státní správě. V letech 2014-17 vykonávala funkci ministryně práce a sociálních věcí. V současné době pracuje pro neziskovou organizaci Women for Women.
Pavel Procházka
Chief Executive Officer Palatinum
Pavel Procházka má 25 let zkušeností v konzultantské společnosti na pozicích konzultant a manažer. Podařilo se mu vybudovat fungující konzultační a prodejní organizaci, která ročně proškolí 50 tisíc lidí. Také doručil více jak 2000 tréninkových dnů jako lektor.
Robin Petrásek
Robin Petrásek | CEO and Mortgage broker at Expats Finance s.r.o.
Hello, my name is Robin Petrásek, and to say it shortly - I help expats with buying properties. I am the owner of Expats Finance, a mortgage advisor, and in general a guide for expats looking to buy a property. I am an ex-bank employee, now providing help and consultations to foreigners who want to settle down in this lovely country. Over the last 9 years, I have been personally involved in every aspect of the whole process, starting with viewing of the properties for clients, negotiations with the agents, dealing with the banks, lawyer, any local offices, closing the contracts, translations, representations, handovers, renovations and many more. I want to share my knowledge with expats so you do not have to through the struggle of doing everything on your own. My main job is to make the transfer smoothly and get you the best mortgage deals possible.
Ladislav Blažek
Ředitel jazykové školy | Threshold Training Associates
K jazykům jsem se dostal oklikou, díky ročnímu pobytu v Austrálii. Předtím jsem studoval techniku, ale po návratu jsem strávil 6 let na FFUK studiem Anglistiky a bengálštiny. To už jsem začal pomáhat Jitce hlavně s technickými a IT aspekty řízení jazykové školy. Mělo to být jen na pár měsíců, ale pohltilo mne to natolik, že jsem v Thresholdu už 20 let. Podařilo se mi spojit znalost i metodiku výuky jazyka s tím, že se k technologiím stavím čelem, mám na starosti vývoj našeho informačního systému, finance, obchod a jako jediný muž v administrativě i vše, co vypoví službu. Přátelé často nechápou, jak s ženou vydržíme takto intenzivně fungovat v práci i doma. V práci nám pomáhá, že jsme každý úplně jiný, o práci se nepereme, protože každý přirozeně tíhne k jiné náplni. A doma máme řadu společných zájmů, freediving, lyže, běžky, cestování,… a tu naši školu. A sklenka dobrého vína je také často neocenitelným pomocníkem. 
Lenka Uhrová
Someliérka | Organic Wines
Víno piji intenzivně od svých brněnských studií. A právě tam jsem si jednu dobu myslela, že mi tento nápoj, byť mi extrémně lahodí, nejspíš nesvědčí. Soudě podle častých neveselých rán. Nicméně metodou pokus-omyl jsem přišla na to, že ne vždy je ráno nepříjemné a časem jsem přišla na to, že mi ve víně nesvědčí síra. Jsem příznivec bio potravin již od studií. K přírodě chovám velkou úctu. V roce 2016 jsem jela na festival bio potravin do Norimberku s přáteli a tam jsem narazila na oddíl bio vín. Když jsme vše náležitě přechutnali, poptali se na ceny, srovnali si v hlavě, za kolik doma kupujeme bio vína, která nás až příliš neoslovovala, rozhodli jsme se, že bio vína začneme do České republiky vozit. Firmu Organic Wines jsme založili v roce 2017. A od té doby jsme i my sami urazili velký kus cesty. Seznámili jsme se s našimi dodavateli, vybrali si ty, kterým věříme, že bio pro ně není marketing, ale srdeční záležitost.
Jitka Blažková
Ředitelka jazykové školy | Threshold Training Associates
Celý profesní život, tedy již 26 let, se pohybuji v jazykovém vzdělávání a buduji vlastní vzdělávací společnost s nevyslovitelným jménem - Threshold Training Associates s.r.o. Název naší školy má v sobě dobře skryté češství i anglický element a váže se k němu příběh o který se ráda u vína podělím. Jsem absolventka magisterského oboru Anglistika, amerikanistika a bohemistika na FFUK, školu jsem založila hned po studiích v divokých letech po revoluci s britským obchodím partnerem a posledních 20 let vedu školu s manželem. Covid nás, jako většinu vzdělávacích společností, pořádně prověřil, ale to, že jsme zvyklí fungovat ze společného domova i kanceláře, byla pro nás ve chvílích lockdownu velká výhoda. Zajímá mě vzdělávání, metodika a zážitková pedagogika, které se věnuji v autorských kurzech Prázdinové školy Lipnice. Kromě jazykového vzdělávání se s manželem už 20 let věnujeme i jazykovým kurzům v zahraničí. Kurzy v zahraničí jsme si spojili naši vášeň pro cestování a inspiraci, kterou u kolegů čerpáme. V dceřinné společnosti TEFL International Prague se v kurzech s mezinárodní certifikací věnujeme metodice výuky angličtiny dětí i dospělých a máme to štěstí, že si některé lektory sami vyškolíme a v rámci kurzu je důkladně poznáme. Ve volném čase se nenořím pouze do hlubin študákovy a v mém případě převážně personalistovy duše, ale i do vod moří a oceánů jako nadšená amatérská freediverka. Těším se na společně strávený večer.
Martin Drexler
Software Channel Sales CEE & CIS | Mailstore
Martin Drexler vystudoval management na FPH VŠE V Praze. V rámci inženýrského stuida studoval rovněž na univerzitě ve švédském Malmö, kde se věnoval projektovému řízení. V oblasti IT bezpečnosti se pohybuje přes devět let jako sales konzultant v segmentu technologií pro komunikaci, zálohování a archivaci dat. Martin Drexler pracoval u několika výrobců softwaru, naposledy ve společnosti Oracle, odkud přešel do společnosti MailStore Software GmbH - OpenText, kde zastává pozici Channel Manager pro region CEE a CIS. V této roli zaměřuje se na komplexní archivaci a správu e-mailů a další bezpečnostní řešení.
Ads
Event Search